چرا دائما اجازه اقامت رد می شود؟

سیاست های اعمال شده و چالش های اقتصادی

یکی از بزرگترین چالش هایی که اتباع خارجی در ترکیه با آن مواجه هستند، رد مداوم درخواست های اجازه اقامت آنها است. این وضعیت بر افراد از ملیت های مختلف تأثیر می گذارد و افزایش قابل توجهی در نرخ رد درخواست ها مشاهده می شود. داده های تجزیه و تحلیل شده نشان می دهد که اکثر درخواست های اجازه اقامت از بسیاری از کشورها مانند روسیه، آمریکا، کانادا، سوریه، افغانستان، عراق، ایران، ازبکستان و ترکمنستان منفی است.

سیاست های اعمال شده و چالش های اقتصادی

سیاست های اعمال شده و مشکلات اقتصادی بحران اقتصادی یکی از دلایل اصلی امتناع از اجازه اقامت است. تمایل دولت ترکیه به اعزام اتباع خارجی از این کشور در پاسخ به بحران اقتصادی، نرخ رد درخواست های اجازه اقامت را افزایش داده است. اما برای کاهش نرخ بیکاری، دولت سیاست ایجاد اشتغال از طریق مردم محلی را اجرا می کند و سعی می کند به نحوی اتباع خارجی را از کشور بفرستد. این وضعیت باعث افزایش بیشتر نرخ رد درخواست ها شده است.

blank

استفاده مخرب از مجوز اقامت

اتباع خارجی نیز وجود دارند که تمایل دارند از مجوز اقامت خود سوء استفاده کنند. اتباع خارجی که اجازه اقامت توریستی را دریافت می کنند و به صورت غیرقانونی در ترکیه کار می کنند باعث اشتغال زیر حداقل دستمزد در اقتصاد می شوند. از آنجایی که اداره مدیریت مهاجرت متوجه این وضعیت شده است، اتباع خارجی که با مجوز اقامت توریستی به ترکیه می آیند و در اینجا شروع به کار می کنند، پس از مدت معینی توریست محسوب نمی شوند و مجوز اقامت آنها رد می شود.

blank

هر مورد مال خودش مخصوص هست

هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد که اگر اجازه اقامت در همه موارد رد شود چه اتفاقی می افتد. هر مورد امتناع اجازه اقامت منحصر به فرد است و با استاندارد خاصی قابل ارزیابی نیست. هر پرونده باید جداگانه بررسی شود، مطالعه دقیق توسط وکلا انجام شود و برای هر پرونده یک استراتژی دفاعی منحصر به فرد ایجاد شود.

blank

در صورت عدم تشکیل پرونده خارجی فراری می شود.

به طور خلاصه، پاسخ به این سوال که یک خارجی که درخواست مجوز اقامتش رد می شود چه چیزی باید ظرف 60 روز در حوزه قضایی اداری طرح دعوای ابطال کند. با این حال، دولت یک دوره 10 روزه مرخصی به خارجی که درخواست اجازه اقامتش رد شده است برای خروج از کشور می دهد. اگر یک تبعه خارجی ظرف 10 روز پس از رد درخواست اجازه اقامت کشور را ترک نکند، ممکن است با حکم اخراج مواجه شود. مورد رد درخواست اجازه اقامت در اینجا اهمیت پیدا می کند. اگر اداره مهاجرت برای خارجی که کشور را ترک نکرده است تصمیم اخراج بگیرد، سوابق اخراج در گزارش پلیس ظاهر می شود. پلیس روند اخراج را با بردن خارجی که تصمیم اخراج دارد به مرکز اخراج آغاز می کند. اما در این مهلت 10 روزه حق اقامه دعوی وجود دارد و در صورت طرح دعوی، فرد می تواند به صورت قانونی در جریان رسیدگی قضایی در کشور بماند.

blank

دعوا چقدر طول می کشد؟

از سوی دیگر، مدت زمان موارد امتناع اجازه اقامت می تواند بین 6 ماه تا 1 سال متغیر باشد. این مدت ممکن است بسته به تراکم پرونده و جمعیت خارجی منطقه ای که درخواست ارائه می شود متفاوت باشد. بنابراین، توصیه می شود برای انجام یک روند قانونی موثر در برابر تصمیمات امتناع مجوز اقامت، از یک وکیل مجرب کمک بگیرید. داشتن وکیل شما برای مدیریت سریع و موثر فرآیند دعوی می تواند احتمال نتیجه موفقیت آمیز را افزایش دهد. در این مرحله، می توانید با تماس با ما، روند قانونی خود را تضمین کنید. می توانید مدارک خود را در مورد موارد امتناع اجازه اقامت از طریق واتس اپ ارسال کنید و از هزینه خدمات مطلع شوید. ما پرونده های امتناع از اجازه اقامت شما را در سراسر ترکیه توسط تیم وکیل متخصص خود به دقت دنبال می کنیم موضوع پرونده: در مورد رد درخواست توسط شاکی که تبعه ازبکستان است برای مجوز اقامت کوتاه مدت در محدوده گردشگری اهداف، اداره مدیریت مهاجرت استانی استان چاناک کاله 24/08/ مربوط به درخواست لغو معامله مورخ 2020 به شماره 6723667.101.14.6 می باشد. از سوی دیگر، اداره مهاجرت دلیل مناسبی برای این تصمیم ارائه نکرد و با زدن دکمه «دلایل دیگر» درخواست مستقیم را رد کرد. از آنجایی که هیچ علت و معلولی بر اساس اقدام اداری وجود ندارد، دادگاه اداری منطقه ای بورسا، بخش سوم اداری، تصمیم دادگاه محلی را لغو کرد و تصمیم به لغو دادخواست گرفت. بنابراین، ما دوباره برای مشتری ازبکستان درخواست اجازه اقامت دادیم و کارت اجازه اقامت گرفتیم. به همین ترتیب، چندین دعاوی داریم که منجر به قبولی شده است.

Related Posts

blank

اگر اداره مهاجرت درخواست شما را نپذیرد چه کاری می توان انجام داد؟ حقوق شما

چیست؟ اداره مهاجرت مدرکی به شما می دهد که درخواست شما را رد می کند. شما حق دارید ظرف 15 روز پس از ارائه این سند شکایت کنید. بسیار مهم است که از 15 روز تجاوز نکند!.. اگر شما را...

Yorum Bırakın

Recent Articles

blank
Nisan 9, 2024
İcra Borcum Var Ne Yapmam Gerekir?
blank
Nisan 8, 2024
Eşcinsel Dolandırıcılığı Tuzağı Gay Gibi Şantaj ve İfşa Suçu
blank
Nisan 4, 2024
Kredi Kart Aidat İadesi Nasıl Alınır?
blank
Nisan 3, 2024
İmara Aykırı Yapılarda Devlet Ne Yapar? Pratik Özet
blank
Nisan 2, 2024
Oy Kullanmama Cezası Nedir?
blank
Nisan 1, 2024
Yapı Tatil Zaptıyla İmara Aykırı Yapının Düzeltilmesi İçin 30 Gün Süre Verilmezse Ne Olur?
blank
Nisan 1, 2024
Yapı Tatil Tutanağı Nasıl Düzenlenir ve İptal Edilir
blank
Mart 29, 2024
Kıdem Tazminatında Tavan Uygulama Sınırı Nedir?
blank
Mart 29, 2024
Ortaklığın Giderilmesi İzalei Şuyu Davası Açılamayan Yasak Olan Haller
blank
Mart 28, 2024
KVKK AYDINLATMA METNİ
blank
Mart 27, 2024
Ramazan Ayında Oruçlu İşçi Yemek Ücreti İsteyebilir Mi?
blank
Mart 25, 2024
İş Sözleşmesinin Kötü Niyetle Feshinde Kötü Niyet Tazminatı
blank
Mart 22, 2024
İmar Planına Karşı İptal Davası ve İtiraz
blank
Mart 22, 2024
Öğlen Yemek Molası Yapmayan İşten Erken Çıkabilir Mi?
blank
Mart 21, 2024
Engelli Heyet Sağlık Raporuna Karşı İptal Davası Nasıl Açılır?
× Avukata Sor