Online Dilekçe Kavramı Nasıl Çıktı?

Teknoloji ve dijitalleşme, hukuki süreçler de dahil olmak üzere hayatın her alanını dönüştürmeye devam ediyor. Geleneksel hukuki işlemler, artık online platformlarda etkili ve verimli bir şekilde yürütülebiliyor. Bu dijitalleşme trendinin getirdiği yeniliklerden biri de online dilekçe sunma imkanıdır.

Pandemi ile beraber hayatımıza giren online çalışma artık vazgeçilmez bir hal aldı ve artık avukatlar da online hizmet vermeye başladı.

Avukatların internet sitelerine girdiğimiz zaman whatsapp hatları, mail kutuları, canlı sohbet ekranları gibi arayüzler görmeye başladık. Eminim ki yakın zamanda yapay zeka ile desteklenen chat robotları da görmeye başlayacağız. Ancak şimdilik sizleri gerçek insanlar karşılıyor.

Online Dilekçe Nedir?

Online dilekçe, hukuki meselelerin çözümüne yönelik taleplerin veya şikayetlerin elektronik ortamda sunulmasıdır. Bu dilekçeler, belirli bir kuruma veya kişiye, spesifik bir konuda sunulabilir.

Online Dilekçe ve Avukat Desteğinin Önemi Nedir?

Dilekçenin doğru ve etkili bir biçimde hazırlanması, hukuki sürecin olumlu sonuçlanması açısından büyük önem taşır. Bu yüzden, dilekçe hazırlarken hukuk bürosu desteği almak son derece önemlidir.

Hatalı verilen dilekçelerin reddedilme veya istenmeyen sonuçlara yol açma ihtimaline karşılık avukatınızdan destek almanızı tavsiye ederiz.


Online Dilekçe Sunmanın Avantajları

Online dilekçe sunmanın birçok faydası vardır.

Zaman Tasarrufu: Fiziki hareketlilik gerektirmeyen online dilekçe sunma, zamanı verimli kullanmayı sağlar.

Erişilebilirlik: Online dilekçe sunma, dilekçenizi istediğiniz yere ve zamanda sunabilme özgürlüğü sağlar.

Maliyet Etkinliği: Ulaşım, kırtasiye ve diğer ek masrafları ortadan kaldıran online dilekçe sunma, maliyet açısından oldukça etkilidir.

Avukatlardan Destek Almanın Faydaları ve Yasal Zemini

Profesyonel Destek: Hukuk bürolarının vereceği danışmanlık, dilekçenizi daha profesyonel ve etkili bir şekilde hazırlamanızı sağlar. Hizmet talep edeceğiniz ofisin çalışma prensiplerine göre sözlü danışmanlık, yazılı danışmanlık ve dilekçe yazımı gibi konularda destek alınabilmektedir. Ayrıca davalara vekaletname sunmadan taraflara nasıl bir yol izlemesi gerektiğini anlatan hizmet modelleri de ülkemizde hızla gelişmektedir.

Güvenilir Hizmet: Hukuk büroları, baro kaydına sahip avukatları ile güvenilir hizmet sunar. Avukatın meslekte hukuka aykırı bir eylemi disiplin cezası ile yaptırıma bağlandığından avukatın ücret aldıktan sonra kayıplara karışması veya işi yapmaması mümkün değildir. Sadece son zamanlarda hukuk bürolarını taklit eden dolandırıcılara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Sabit Fiyat Avantajı: Hukuk büroları, avukatlık asgari ücret tarifesi kapsamında belirlenen sabit bir ücretle hizmet verir. Bakanlık tarafından yayınlanan tarife altında ücret alınamaz ve hizmetlerin belirli bir standart ücreti vardır. Ancak hukuk hizmetlerinde üst fiyat limit uygulaması olmadığı için hizmet almak istediğiniz büroyla en başında ücret hususunu konuşmanız ileride çıkacak sorunları engelleyecektir.

blank

Baro Kaydı Olan Avukatlarla İletişim

Baro Kaydı Olan Avukatlarımız: Hukuk büromuz, baro kaydına sahip avukatlarla danışanlara hizmet sunar. Ofisimizde çalışan avukatlar TBB avukat sorgu ekranından teyit edilen gerçek avukatlardır.

Sanal ortamda kopyası üretilen hukuk ofisleri olduğundan dolayı bir avukattan hizmet almadan önce telefon numarasını ve fotoğrafını barolar kanalı ile teyit etmenizde fayda vardır.

İletişim Kanallarımız: Hukuk büromuz ile iletişim kurmak için telefon, e-mail ve Whatsapp gibi çeşitli kanallar sunar.

Hizmetlerimiz

Word Formatında Dilekçe Hazırlama: Hukuk büromuz, sizin için Word formatında bir dilekçe hazırlayabilir.

Whatsapp ve Mail İle Dilekçe Gönderme: Hazırlanan dilekçe, Whatsapp ve e-mail aracılığıyla size ulaştırılır.

Davanızın ofisimiz tarafından takip edilmesini isterseniz, öncelikle dosyanızın incelenmesi ofis bünyemizde davayı üstlenme noktasında karar almamız gereklidir. Danışmanlık verdiğimiz her dosyayı avukat olarak üstlenip takip etmemekteyiz.

Yorum Bırakın

Recent Articles

blank
Nisan 9, 2024
İcra Borcum Var Ne Yapmam Gerekir?
blank
Nisan 8, 2024
Eşcinsel Dolandırıcılığı Tuzağı Gay Gibi Şantaj ve İfşa Suçu
blank
Nisan 4, 2024
Kredi Kart Aidat İadesi Nasıl Alınır?
blank
Nisan 3, 2024
İmara Aykırı Yapılarda Devlet Ne Yapar? Pratik Özet
blank
Nisan 2, 2024
Oy Kullanmama Cezası Nedir?
blank
Nisan 1, 2024
Yapı Tatil Zaptıyla İmara Aykırı Yapının Düzeltilmesi İçin 30 Gün Süre Verilmezse Ne Olur?
blank
Nisan 1, 2024
Yapı Tatil Tutanağı Nasıl Düzenlenir ve İptal Edilir
blank
Mart 29, 2024
Kıdem Tazminatında Tavan Uygulama Sınırı Nedir?
blank
Mart 29, 2024
Ortaklığın Giderilmesi İzalei Şuyu Davası Açılamayan Yasak Olan Haller
blank
Mart 28, 2024
KVKK AYDINLATMA METNİ
blank
Mart 27, 2024
Ramazan Ayında Oruçlu İşçi Yemek Ücreti İsteyebilir Mi?
blank
Mart 25, 2024
İş Sözleşmesinin Kötü Niyetle Feshinde Kötü Niyet Tazminatı
blank
Mart 22, 2024
İmar Planına Karşı İptal Davası ve İtiraz
blank
Mart 22, 2024
Öğlen Yemek Molası Yapmayan İşten Erken Çıkabilir Mi?
blank
Mart 21, 2024
Engelli Heyet Sağlık Raporuna Karşı İptal Davası Nasıl Açılır?
× Avukata Sor